כמה עולה לבנות אתר

עקרונות בתמחור אתרים

השאלה כמה עולה אתר אינטרנט דומה לשאלה כמה עולה בית. כמה עולה אוטו ?
כדי לענות על השאלה צריך להציג את האפשריות וההבדלים בניהם, כדי שהדברים יתבהרו.
כיצד נקבע מחיר בניית אתר ?

אתרים מתומחרים לפי סוג האתר, והעלויות משתנות בהתאם לדרישות הלקוח

סוגי אתרים:  אתר סטטי – אתר תדמית, אתר דינמי, חנות וירטואלית, פורטלים, ועוד

אתר סטטי | אתר תדמיתי

אתרים סטטיים אתרים פשוטים בני מספר דפים, הכתובים בקוד HTML , בלי מערכת ניהול , כול שינויי בהם דורש יידע, בעלי האתר אינם יכולים להוסיף דפים, או לעדכן את העמודים, אין לאתר בסיס נתונים. (DATABASE)

אתר דינאמי

אתר דינמי הוא אתר שמנוהל ע"י מערכת ניהול תוכן, שהיא הלב של מערכת ניהול התוכן של האתר., באמצעות מערכת ניהול התוכן, מוסיף בעל האתר דפים חדשים לאתר, יוצר תכנים חדשים, מעלה תמונות, מעלה סרטים ועוד. מערכת ניהול התוכן מאפשרת לבעלי האתרים חסרי הידע לנהל את האתר בהתאם לרצונם וצרכיהם מבלי לשלם בכל פעם מחדש לבונה האתר.

עיצוב האתר הדינמי

באתר דינאמי דפי ה HTML מתעדכנים באמצעות המערכת ניהול התוכן, באתר דינמי עיצוב האתר נשמר ע"י הגדרות הcss של האתר כך שהדפים החדשים נראים ללא הבדל משאר דפי האתר.

אחסון התוכן באתר דינמי

אתר דינאמי הינו אתר שבו הנתונים מאוחסנים במסד הנתונים DATABASE ונשלפים לפי שאילתות החיפוש השונות של הגולשים השונים, כלומר כל גולש יכול לראות תוכן שונה מותאם אישית לשאילתת החיפוש שלו, במילים אחרות כל גולש יכול לראות משהוא שונה. קרא עוד על בסיס הנתונים

מהי מערכת ניהול תוכן?

מערכת ניהול תוכן היא תוכנה / אפליקציה אינטרנטית עבור ניהול אתר אינטרנט דינמי, אשר בעזרתה יכול מנהל האתר להוסיף, לעדכן ולתחזק את תוכן האתר ללא צורך בידע בתכנות. התוכן נשמר על גבי בסיסי נתונים, כאשר ניהול התוכן נעשה על ידי ממשק משתמש דרך כל דפדפן אינטרנט סטנדרטי.

דוגמה ליכולות מערכת: ניהול תוכן

ניהול האתר בפשטות, עדכון הנתונים והתכנים, עורך תוכן דמוי word אפשרויות נרחבות לשינוי מהיר וקל של עיצוב המערכת אפשרות להוספת קטגוריות וקטגוריות משנה ללא הגבלה עדכון עצמי של כל עמוד בנפרד – תוכן ותמונות הוספת עמודים ותתי עמודים המשמשים להצגת תוכן קבוע עדכון ושינוי התפריטים באתר אפשרות להגן על תכנים באמצעות סיסמה ולהגביל על ידי כך את המורשים לצפות בתוכן אפשרות להעלות תוספים, להרחבת אפשריות האתר.

לאחר שעמדנו על חשיבות מערכת ניהול התוכן לאתר

נציין שחברות לבניית אתרים, משתמשות בשני סוגים של מערכות ניהול תוכן.

יש הבדל במחירים בין מערכות ניהול תוכן קוד פתוח למערכות ניהול תוכן שהן פיתוח עצמי. מערכות ניהול תוכן פרי פיתוח עצמי הם יקרות יותר, פיתוח תוספים לפי דרישה ובהזמנה, העליות יקרות יותר, לעומת מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח – שמתאימות ל – % 80 מהעסקים הקטנים, התשלום עבור הטמעת התוספים לאתר, ולא עבור הפיתוח.

מערכות ניהול אתרים פרי פיתוח עצמי, ומערכות ניהול אתרים בקוד פתוח

חברות לבניית אתרים יעדיפו להציע לכם את מערכת ניהול האתרים שהחברה פיתחה ושיכללה במרוצת השנים. ונבדקו על האתרים שכל חברה מנהלת בנפרד.

לעומתם חברות לבניית אתרים אחרות ובעיקר פרילנסרים, שיציעו לכם מערכות לבניית אתרים מבוססות על קוד פתוח, מערכות אלו נבדקו על עשרות מיליוני אתרים ברחבי העולם, ונמצאות מוצלחות ביותר לשימוש.

לשתי המערכות יש יתרונות וחסרונות וכדי להימנע מפירוט מלא של כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה, אסתפק בהמלצה.

ל 80% מבעלי האתרים לעסקים הקטנים עדיפה מערכת בניית אתרים מבוססת קוד פתוח, המערכות אמינות בטוחות, וניתן להוסיף עליהן שלל תוספים מבוססים בקוד פתוח שניתנים בחינם, או בתשלום נמוך, כך שהתשלום לבונה האתר הוא עבור הטמעת התוספים, ולא עבור פיתוח התוספים, כך שהעליות עבור הטמעת התוסף נמוכה מעלות פיתוח התוסף.

אולי דווקא לבעלי העסקים הגדולים שזקוקים לפתרון ייחודי, עדיף להשתמש דווקא בחברה לבניית אתרים, שבו יינתן פתרון שלם לדרישותיהם בלי קשר לעלות הפיתוח.

תוספים

ניתן להתקין תוספים מוכנים להרחבת אפשריות האתר: יישומים רבים כמו בלוג, פורום, צ'אט , חנות אלקטרונית, לוח מודעות, התוספים הללו מורכבים לפיתוח עצמי, ואין טעם לפתח אותם מחדש עבור כל אתר. יש מוצרים טובים שאפשר לקנות ויש הרבה מוצרים טובים בחינם. למשל, התקנה של פורום חינמי כמו phpBB

יש לדעת שהתוספים שנוסיף לאתר ומערכת ניהול התוכן דורשים שדרוגי אבטחה תקופתיים.

מה הדברים שרצוי לבדוק – הגבלות

האם האתר סטטי או דינמי? האם הוא יכול לעדכן את האתר לבד או שהוא תלוי בחברה לבניית האתרים? האם מערכת ניהול התוכן נשארת רכושו של הלקוח או שהיא נשארת רכושה של חברת בניית האתרים? האם רכשת את זכיות השימוש במערכת התוכן, או שרכשת את מערכת התוכן. מה קורה אם הלקוח מעוניין לעזוב? האם הוא יכול לאחסן בחברת אחסון אחרת באופן עצמאי או שלא? מהו הסכם התחזוקה לאתר לאחר העלאת האתר לרשת?

המלצה לבניית אתר אינטרנט

בניית אתר דינמי במערכת ניהול תוכן בקוד פתוח בידי חברה לבניית אתרים, שתבנה את האתר ותתאם את האתר לפי האפיון והצרכים של הלקוח, האתר יסופק ללקוח עם הסבר והדגמה על ממישק ניהול האתר, ההחלטה עם להמשיך ולאחסן את האתר על שרתי החברה הבונה צריכה להיות החלטה בהתאם לרצון הלקוח.

 

מדריך לנוכחות אינטרנטית

מדריך לנוכחות אינטרנטית