דומיין

מהו דומיין?

דומיין הוא שם מתחם לדוגמה פרחים, רהיטים רופאים, הדומיין מורכב מצרוף של מספרים ואותיות, ומסתיים בסיומת : .com .co.il .org .info וכדומה.

למה צריך דומיין

דומיין מייצג את כתובת ה – IP של שרת האחסון של האתר שלנו, מאחר וכתובות השרתים מיוצגות במספרים כאלה לדוגמה 255.258.52.555 נולד הצורך בשם קליט יותר

איך לבחור דומיין

בחירת שם הדומיין היא בחירה חופשית של בעל הדומיין, כל שם שהוא צרוף של אותיות באנגלית או צרוף של מספרים אפשרי, או שילוב של אותיות או מספרים, ובלבד שהצרוף פנויי, וזמין לרכישה. ניתן לרכוש דומיין בעברית, אבל לדומיין בעברית יש יתרונות משלו, וגם חסרונות, לכן אני לא מתייחס לאפשרות הזו בשלב הזה.

שיקולים לבחירת שם דומיין

רצוי ששם הדומיין, ייצג את תחום העיסוק, או תחום הנישה, לדוגמה חברה למכירת דומינים תבחר בשם domain.com, בשם domain.co.il וחברה לפרילנסרים תבחר בשם, freelancer.com חנות פרחים תבחר בשם flowers.co.il . שם הדומיין שמייצג את הנישה באופן הרחב ביותר גם זוכה למקסימום חשיפה במנועי החיפוש google, Yahoo, Bing, ואחרים.

ניתן לבחור שם בעברית באותיות לועזיות לדוגמה סוס www.soos.co.il אבל צריך להיזהר בבחירה כי לדוגמה לבחור בשם הקטגוריה פרחים – flowers זה בסדר אבל לרשום prachim.co.il זה קצת בעיתי. כי אתה לא בטוח שהגולש ידע לרשום נכון את השם. שם קצר ככול שהשם קצר יותר, קל לגולש, למצוא בקלות את האתר שלך. המינימום תווים לדומיין הוא 3 תווים שיכולים להכיל אותיות וספרות לדוגמה אתר א.ש חלקי חילוף לרכב www.as1.co.il שם הדומיין יכול להיות שם בעל העסק, שם אשת בעלת העסק, או שמות בני בעלי העסק, וכן שם הדומיין יכול להכיל גם את שם הנישה בצרוף שם בעלי העסק לדוגמה עסק לתריסי אלומיניום בחר בשם www.shaked-aluminum.com

חשוב ששם דומיין יהיה קצר קליט וברור

שם דומיין קליט מקל מאוד על זיהויי האתר, מאחר ושם האתר שלנו משמש גם שם שמייצג אותנו במסעות הפרסום, טלוויזיה, רדיו, עיתונות, שלטי חוצות, פרסומים, ואינטרנט לכן שם קליט מהווה יתרון בזיהוי, לדוגמה אתר למתכות משתמש בכתובת www.m101.co.il זכרו: לנו הישראלים יש בעיה עם האנגלית, שם ארוך , מגדיל את הסיכוי שנטעה באחת האותיות .

בחירת סיומת לדומיין co.il או com

בבחירת הדומיין מתחבטים בשאלה מה סוג הסיומת שנבחר אם הסיומת תהיה co.il או com השיקול לגבינו יהיה למי האתר שלנו פונה לאיזה קהל הוא פונה, לקהל מישראל הסיומת המועדפת תהיה סיומת co.il ו אילו אם הקהל שלנו הוא קהל בינלאומי העדיפות תהייה לסיומת com שימו לב לגוגל יש הרבה סיומות ובניהם יש google.co.il ויש google.com כנ"ל לגבי walla ולגבי אתרים מובילים אחרים

האם יש משמעות לשם הדומיין בעיני מנועי החיפוש ?

מבחינת קידום אתרים, לשם בעל משמעות יש יתרון והעדפה בתוצאות החיפוש, גוגל מבין את שם הדומיין ומעניק לו את המשמעות המתאימה בתוצאות החיפוש. גוגל co.il אחראי לרוב התנועה לאתרים הישראלים, כך שלאתרים בעלי סיומת co.il זוכים להעדפה בתוצאות החיפוש. המגמה של הענקת עדיפות לחיפושים המקומיים תלך ותגדל באמצעות גוגל מיקומים, מאחר וגוגל מחויבת לתוצאת החיפוש הרלוונטית לשאילת החיפוש, וההנחה שאם אתה מחפש, אינסטלטור, או גן ילדים, אתה מעוניין בשירות באזור הטריטוריאלי שלך, ולא בשאלה תאורטית על אינסטלטור או גן ילדים, כך שבעתיד אנו צפויים לקבל תוצאות שונות לפי אזור המגורים שלנו.

מהי הסיומת החדשה co ?

הסיומת co תהיה הסיומת לחיפושים גלובליים, הסיומת co תחליף את הסיומת הבינלאומית com. הסיומת הזו יוצרת הזדמנות בינלאומית חדשה, לרכישת דומינים נחשקים שלא היו ברי השגה. עד עכשיו. מי שישכיל שינצל את ההזדמנות לרכוש דומיין חדש בעל שם ייחודי לנישה שלו, שלא הייתה ברת השגה.

היכן קונים דומיין ?

דומיין קונים מאחד ממאות רשמי הדומינים הקיימים בעולם. ישנם רשמי דומינים בישראל, ויש אחרים בעולם, דומיין ניתן לרכוש במקום אחד, ולעשות לו הפניית DNS שתפנה את כתובת הדומיין לשרת האחסון, שבו נמצא האתר שלנו. לצפייה בסרטון כיצד יוצרים הפניית DNS לחץ כאן. רשמי דומיין בישראל רשמו בגוגל דומיין ותגלו שפע של חברות, בחו"ל תרשמו בגוגל domain ותגיעו לדף התוצאות הבא.

איך בודקים אם דומיין פנוי ?

אתרים רבים באינטרנט מציעים מנגנון לחיפוש דומיין, אפשר לחפש אצל רשמי דומינים ובחברות לאחסון אתרים. בתיבות החיפוש מקישים את שם הדומיין ומקבלים את התשובה האפשרית, דומיין פנויי לרכישה או תפוס, וכן רשימה של דומינים פנויים אחרים עם סיומות אחרות שמתאימות לדומיין שחיפשנו.

כמה עולה דומיין ?

מחירי הדומינים, שונים מרשם לרשם, כאשר שיקולים כלכלים הם שקובעים את עלות מכירת הדומיין. השיקולים נוגעים, לאפשריות של מכירת שירותים נלווים, כמו אחסון אתרים, תעודות אבטחה SSL, ועוד.

דומיין בחינם

ישנן חברות שמציעות דומיין בחינם, תמורת שירותי אחסון. צריך להתייחס לזה כמו למלכודת של דבש. ברגע שלו רכשתם את הדומיין בעצמכם, הדומיין נירשם על שם חברת האחסון, ובעצם אתם מעניקים לחברת האחסון כוח ושליטה על שם הדומיין העסק שלכם. אין מתנות בחינם, זכרו את המנטרה הזו השקיעו מכספכם ברכישת דומיין ותרוויחו יותר במהלך הזמן.

מי קונה את הדומיין ?

מומלץ בחום שתרכשו את הדומיין בעצמכם, למרות שזה יכול ליצור לכם קצת אי נוחות או קושי מסוים, מומלץ. רכישת הדומיין על ידכם תבטיח שהדומיין ירשם על שמכם, עם כתובת המייל שלכם, ושלכם תהיה שליטה על ניהול הדומיין, על חידוש הדומיין על אפשרות לשנות את הסיסמה, ואפשרות לשינויי ה DNS.