אחסון אתרים

מהו אחסון אתרים ?

אחסון האתר היא פעולה של שמירת קבצי האתר ( מידע, תמונות, קבצי וידיאו וגרפיקה ) במחשב מרוחק , המידע נשמר על שרתי חברת אחסון האתרים, ונגיש לגולשים.
רגע לאחר ההחלטה לבנות אתר צריך לרכוש שירות לאחסון האתר, בלי שירות לאחסון אתרים הגולשים לא יכלו לראות את האתר שלנו באינטרנט, אלא רק במחשב האישי שלנו. כדי שהגולשים יכלו לראות את האתר צריך להעלות את קבצי האתר לשרת מרוחק.

השוואה בין שרותי אחסון בחינם לשירותי אחסון בתשלום

רוב חברות אחסון האתרים (אירוח האתרים )מספקות את שירותי האחסון תמורת תשלום, קיימות חברות לאחסון אתרים שמספקות שירות אחסון ללא תשלום תמורת הצגת פרסומות בצדי האתר. בנוסף לפרסומות החברות הללו לא מחיבות לשירותי גיבויי, האתרים הללו גם נפרצים בקלות, לרוב אינן מספקות בסיס הנתונים, ואין שירותי תמיכה, ואין עם מי לדבר.
לאחר שהבנו את החסרונות של שירותי אחסון חינמיים, ברור מאליו היתרונות של שירותי אחסון בתשלום, ספק אחסון מתחייב ל 99.99% מהזמן שהשרת יהיה זמין, ספק האחסון מבצע באופן תמידי שדירוגים לשרת, מבצע גיבויים שבועיים וחודשיים לכל האתרים, ספק האחסון מגבה את האתר בשרתים נוספים. ובנוסף אפשר לקבל תמיכה ומענה.

אפשריות לאחסון האתר בין ספקיות אחסון אתרים בארץ לספקים אחסון אתרים בחו"ל

1.שירותי תמיכה: הן הספקיות האחסון בארץ והן הספקיות בחו"ל מספקים שרותי תמיכה מעולים, אלה שהספקיות האחסון בארץ אינן מספקות שירותי תמיכה סביב השעון 24/7 כמו שספקיות האחסון בחו"ל.
2. שירות גיבוי: חברות האחסון והאירוח בחו"ל כמו בארץ מספקות שירות גיבויים שבועי וחודשי, בחו"ל יש חברות שמספקות גם גיבוי יומי, מה שמעט חברות עושות בארץ.
3. שירות שחזור לאתר: במקרה שהאתר נפרץ, ניתן לשחזר את האתר אלא שרוב החברות גובות בארץ ובחו"ל תשלום בגין שחזור האתר.
4. גודל חבילות אחסון אתרים: בחו"ל מקבלים חבילות אחסון כמעט בלתי מוגבלות, וניתן לאחסן כמה אתרים באותו חשבון אחסון, בישראל המצב שונה, חבילות האחסון הן מצומצמות יותר.
5. מחירי אחסון אתרים: המחירים בארץ נחשבים ליקרים יותר, מסיבות שונות שוק קטן, לקוחות שבויים, עליות האחזקה והשדרוגים התקופים, אין אפשריות לגיבויי אצל המדינות הקרובות.

היכן מומלץ לאחסן את האתר שלי ?

למשתמש המצוי,עדיף ללא צל של ספק בישראל, בעיקר בגלל המחסום של השפה, והמחסום הטכני במקרה של תקלה או בקשת תמיכה.
נימוק נוסף מדוע לאחסן את האתר בארץ, נוגע לתחום קידום אתרים, הדעה הרווחת שגוגל מעניק עדיפות לאתר המאוחסנים בארץ הפונים לקהל המקומי.